|

Orange Pi için Android SistemlerAli Can Gönüllü tarafından 2021-03-22 16:22:36 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 3 dakika, 26 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhabalar

Bu yazımda sizlere Orange Pi PC+ için öneri Android sistemlerini anlatacağım. Keyifli okumalar.

NOT : Bu işlemler çok teknik olmasa da cihazınıza ve/veya kişisel verilerinize zarar verebilir işlemlerdir. Cihazınıza ve/veya kişisel verilerinize gelebilecek zararlardan bu yazıyı yazan kişi ve/veya blog sahibi sorumlu değildir.

Öncelikle Orange Pi fiyatı Türkiye'de şöyledir. Ulaşmak için tıklayın

İlk olarak Orange Pi PC+ gibi EMMC olan modellerde bu sistem bulunmaktadır. Burada ilk ekranımız Çince gelmekte ancak sağ altta bulunan kısımdan dil değiştirilebilmektedir.

Google Play APK dosyası indirilip ardından da yüklenebilmektedir. İlk başta Google Play sistem içerisinde bulunmamaktadır.

İndirme için bu linke tıklayınız.

Orange Pi PC+, Zero ve Lite modellerinde indirilebilir durumdadır.

Bu sistem ise ilk başta İngilizce olarak gelmekte ancak Ayarlar butonundan dil düzenlenebilmektedir. Eski sürümlere göre biraz daha özelleşmiş durumdadır. Orange Pi PC+ ile multimedya kullanımında sorunsuz çalışmaktadır.

İndirme için bu linke tıklayınız.

Eğer Kitkat sürümü kullanmaktaysanız SD kart üzerine PhoenixCard ile yazdırabilirsiniz. Yazdırma işlemlerini bilmiyorsanız bu linkten öğrenebilirsiniz.

İlk açılış ekranı bu şekilde görünmektedir. İstediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Bunun dışında oyun da oynayabilirsiniz.

İndirme linki için buraya tıklayın.

Orange Pi üzerinde en stabil çalışan sistemdir. Yüklenmesi biraz zahmetli ancak gayet güzel çalışmaktadır. İndirme linki için buraya tıklayın.

Bu sistem için PhoenixCard değil Win32DiskImager kullanmaktayız. Yazdırmayı bilmiyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz.

- Bu yazılar geldiğinde 5dk kadar beklemeniz gerekmektedir.

- Burada bulunan menüden "switch uboot" seçeneği için 21'i tuşluyoruz.

- Bizden kullandığımız modeli istediği pencere geldiğinde burada da modelimize uygun numarayı tuşluyoruz ardından ENTER tuşuna basıyoruz

- Bu pencereden sonra "switch fex" seçeneği için 22 yi seçiyoruz ardından cihaz modelimize uygun numarayı tekrar seçiyoruz ardından ENTER'a basıyoruz.

- Tekrar ana menüye geldiğimizde "display configuration" menüsünden kendimize özel ekran çözünürlüğünü seçiyoruz.

- Tüm bu aşamaların ardından ana menüden "99" u tuşlayıp h3droid için "1" seçeneğini seçiyoruz ve sistemimiz başlıyor.

- Ardından ana menümüz geliyor.

H3 işlemciler için çalışan sistemlere dair bir videoda karşımıza çıkan bu sistem bir mulimedya sistemidir. Ana menüsü şu şekildedir.

İndirme linki için tıklayın

Android 4.4.2 çekirdeğinin özelleştirilmiş hali olan bu sistem gayet stabil çalışmaktadır. Giriş ve ana menüsü şöyledir

NOT : Orange Pi Plus 2E ile Wi-Fi ve Kablolu Internet çalışmamaktadır. Pi PC+ ile WiFi çalışmıyor ancak Kablolu Internet çalışmaktadır.

İndirme linki için buraya tıklayın.

DracoH3 ile büyük benzerlikler taşımakta birlike performansı bana göre güzel olan bir sistemdir. giriş ve ana ekranı şu şekilde görünmektedir.

İndirme linki için buraya tıklayın

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sorularınızı mail adresimden bana iletebilirsiniz.

Buna ek olarak Win32DiskImager ile Armbian'da kurabilirsiniz. İndirme linki için buraya tıklayın

Keyifli kullanımlar diliyorum.