|

Orange Pi ile Sistem KurulumuAli Can Gönüllü tarafından 2021-03-22 15:40:02 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 51 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhabalar

Bu yazımda sizlere 27 Ocak 2017 tarihinden beri kullandığım Orange Pi PC+ için sistem kurulumunu anlatacağım.

Burada iki tane yol bulunmaktadır.

1) Android Sistem Yükleme

Android kurulumu için PhoenixCard adlı programa ihtiyacımız var. Bu (7z olarak açın) linkten o programı indirebilirsiniz. Ardından şu talimatları takip etmelisiniz.

Bu adımlarla birlikte SD / TF kartınıza sistemi yazılmış olmaktadır.

2) İkincil Sistem Yükleme

Bu yükleme Armbian, Rasbian vb sistemler için geçerlidir. Bu kurulumda SD Card Formatter ve Win32DiskImager programlarını kullanacağız. Öncelikle SD Card Formatter ile şu işlemleri yapmalıyız.

Ardından Win32DiskImager adlı programla ise şu işlemleri yapmamız gerekmekte

Bu şekilde yazdırdıktan sonra SD / TF kartımıza dosyamız yazılmış olacaktır. Bu işlemlerden sonra cihazımıza SD / TF kartımızı bağlamamız gerekmektedir.

Okuduğunuz için teşekkürler!