|

Shadowban'dan Korunmak veya KurtulmakAli Can Gönüllü tarafından 2021-01-11 22:07:47 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 2 dakika, 31 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhabalar

Önceki konuda bahsettiğim shadowban olayını sıklıkla yaşayanlardan biri olarak kurtulma yollarını size anlatmak istedim. Bu Twitter'da denenmiş ve çalışmıştır.

1 - Zararlı Tag'lerden Kurtulun

Shadowban en çok bu nedenle yaşanmaktadır. Postlarınızda hep aynı tagı kullanmanız bu banı yemenize neden olur. Öncelikle tagleri hesabınızdan silin ve kontrol edin eğer nedeni tag kullanımı ise tag yerine keyword kullanın. 

2 - Hitap Ettiğiniz Kitleyi Değiştirin

Kitle ayarları buna neden olabilmektedir. Hitap ettiğiniz kitleleri değiştirin. İşe yaradığını göreceksiniz.

3- Bot Hesaplara, Mesajlara veya "Kim Profilime Baktı" Tarzı Uygulamalara Elveda!

Bu tip uygulamalar sadece geçici olarak duygu tatmini sağlar ancak Twitter gibi sosyal medya algoritmaları bunu çok kolaylıkla algılamaktadır. Bu tip hesapları ve uygulamaları silmeniz düzeltebilir.

4 - Hesabınız Yeni veya Güvenilir Olmayabilir

Hesabınız yeni ve hala doğrulama yapmadıysanız Twitter sizi bot olarak görür ve sistemde barınmanıza kesinlikle izin vermez. Bu doğrulamaları yapmanız sorunu düzeltecektir.

Hesabınız bir yaşından küçükse etkilenme olasılığı yüksektir. Düşük takipçi oranı da shadowban için bir etkendir.

5 - Tweet Oranlarınız Tetikleyicidir

Eğer on saniyede bir Tweet atan bir algoritmaya sahipseniz veya siz çok sıklıkla aynı tagleri kullanarak Tweet atıyorsanız bu da bir etkendir. Bunun çözümü ise o tagi içeren tüm Tweetleri silmektir.

6 - Artık Daha Yavaş Arkadaşlarına Cevap Ver

Tweet altında yorumlar kısmında arkadaşlarınızla konuşuyorsanız ve sürekli aynı şeylerden bahsediyorsanız bu da bir etkendir. Yabancıların dediği gibi "cool down" yani sakin ol şampiyon.

7 - Aynı Şeyleri Tekrar Tekrar Kullanma

En çok yapılan hatadır. Bu da bir etkendir. Hep aynı resimleri ve yazıları tekrar tekrar yazman Twitter algoritması tarafından algılanır.

8 - Mavi Tik Mi Alırım Bir Dal

Mavi tikli hesaplar kesinlikle bunlardan etkilenmez.

9 - Kimseye Hakaret Etme Hakkın Yok

Twitter bunları da çok iyi algılar. Hiçbir millete hakaret etmek seni yüceltmez aksine hem algoritmada hem de insanların gözünde düşürür. Bu tip etkinliklere dikkat et. Buradan kelimelere göre ingilizce duygu ölçümü sonuçlarını alabilirsin. Buna göre Twitter senin ceza puanlarını belirlemekte.

10 - Sakin Ol Kanka

Hepsini uyguladınız mı ? Sonrasında hesabı nadasa bırakın. Toprak biraz dinlensin Twitter algoritması tekrar hesabınızı tarasın bir hafta sonra tekrar kontrol edin. Muhtemelen düzelecektir. 

 

İlerleyen süreçte eklenecektir!

Kaynak : https://advertiserblocklist.com/avoid-twitter-shadowban-penalty/