|

<p>ARP Spoof Saldırıları Nedir</p>Ali Can Gönüllü tarafından 2019-02-28 19:21:19 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 56 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Selamlar

Bu yazımda sizlere ARP Spoof saldırıları ve yarattığı sonuçları anlatacağım iyi okumalar.

ARP Spoof Nedir

ARP Spoof iki bilgisayar arasında bulunan verileri kendi bilgisayarına aktarıp üzerinden diğer bilgisayara aktarılması olayıdır. Yani bu sayede verileriniz düzenlenebilir, siteleriniz yönlendirilebilir. Böylece sizin ve diğer aynı kişinin güvenliği tehlikeye atılır.

Bunu Yapabilen Programlar

Bunu yapan programlar tahmininiz üzere elbette ki var ancak bunlardan bahsetmeden önce kullanmamanız gerektiğini bildiğinizi düşünüyorum. Isterseniz konumuza devam edelim

Cain & Abel : Bir zamanların en güçlü programıdır veri hırsızlığı yapabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Ettercap : En iyilerinden biridir. Veri dinleyebilir,düzenleyebilir ve silebilir ayrıca Internet erişimini kısıtlayabilir ve hatta kesebilir. Linux bilgisayarlarda genelde kullanılır.

Saldırıdan Korunma Yöntemleri

Her ne kadar Chorme gibi tarayıcılar artık bunu algılayabilse de teknoloji geliştikçe bunların da yeni özellikleri çıkacaktır. Bu yüzden Internet Security programları ve Anti ARP Spoof programları önerilir.