|

LG Smart TV, iOS ve Android IPTV Programı KurulumuAli Can Gönüllü tarafından 2019-09-10 21:24:33 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 1 dakika, 44 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhabalar

Bu yazımda sizlere LG Smart TV, iOS ve Android cihazlara nasıl IPTV kurulumu yapacağınızı anlatacağım. Keyifli okumalar.

 

IPTV Nedir ?

IPTV (IP Video Server) yani Internet üzerinden TV izlemenizi sağlayan bir teknolojidir. Fiber internetlerin (16Mbps veya 8 Mbps de kurtarır tamamen kullanım stilinize bağlı) yaygınlaşmasıyla kullanımı artmıştır ve yeni bir sektör oluşturmuştur.

 

Gerekenler

- LG Smart TV ( Anlatım WebOS için başlıyor.)

- OttPlayer (LG Store'da bulabilirsiniz veya bunu indirip çıkarıp flash belleğinize atın (WebOS için) )

 

**NOT : LG Netcast destekli TV kullananlar bu dosyayı indirip flash belleğinize atın ve LG Smart TV hesabınıza girip "Uygulamalar" kısmında OttPlayer'i göreceksiniz

Bu siteden bir hesap açın ve TV'nizden aynı eposta ve şifre ile giriş yapın (Ayarlar kısmından Username ve Password girebilirsiniz).

 

Ardından PC'nizden Playlist bölümüne girin ve m3u dosyanızı yükleyin

Bu şekilde yükleyin :

 

Sonrasında TV'nizden "Yenile" kısmına basın ve kanallar alt tarafta çıkacaktır.

Playlist adınıza göre gerekli alanı seçip devam edebilirsiniz ))

Bu linkte bazı kanallar var (Alman, Fransız, Rus, Bulgar, Türk kanalları, Dizi ve Filmler, Adult kanallar (isterseniz XXX diye aratarak silebilirsiniz.) bu içeriği Sağ Tık > Farklı Kaydet ile m3u uzantısıyla kaydedin ve sitede sağ üstteki gölgeye tıklayarak alt kısımdaki Playlist tuşuna basın ve dosyayı aktarın.

iOS ve Android cihazlar da kendi marketlerinden OttPlayer'i indirip aynı işlemleri yaparak TV ve Telefonlarında IPTV hizmetinden faydalanırlar.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir de gönlünüzden koparsa Patreon hesabıma aylık bir tost paranızı yollayarak veya AdBlock kapatıp reklamlara tıklayarak bana destek olabilirsiniz.