|

TV Yayın Şifreleri Pentest İşlemiAli Can Gönüllü tarafından 2022-09-24 14:19:59 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 1 dakika, 23 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere BISS şifre formatının kırılma yöntemlerinden birinden bahsedeceğim.

NOT : Bu anlatım tamamen eğitim amaçlı olarak hazırlanmıştır. Bunun suç olduğunu hatırlatır ve uygulanması için bir demo ortam hazırlanmasını rica ederiz. Aksi takdirde başınıza gelebilecek olaylardan sorumlu olmadığımızı beyan ederiz.

Bildiğiniz üzere TV yayınlarından bazıları şifreli paketlerle TV'nize ulaşır. Bu şifreleme formatlarından biri de BISS'tir. Yapacağımız işlemde öncelikle şifreli paketleri kaydedip daha sonra CUDA destekli (NVIDIA) ekran kartımız üzerinden cudabiss adlı yazılımla şifre kırmayı deneyeceğiz.

Yayın uydu alıcısına düşer arkadaşlar yani siz sadece paketleri açamadığınız için görüntü gelmiyor. Biz de bu şifreli paketleri şu şekilde alacağız,

 

Öncelikle BISS şifreleme yöntemi kullanan bir kanalı uydu alıcınızdan açın. Ardından uydu alıcınıza FAT32 ile biçimlendirilmiş USB aygıtını takın ve kayıt tuşuyla yayını kaydetmeye başlayın. Bir müddet kaydettikten sonra TS uzantılı dosya USB belleğinize kaydolacaktır.

Daha sonra USB belleğinizi bilgisayarınıza takın. Ardından cudabiss 2.5 (yazılımı https://ramazan-corumlu.blogspot.com/p/cudabiss-25_11.html?m=1 buradan indirebilirsiniz) yazılımından TS dosyanızı seçin. Tüm bunların ardından yazılım şifre denemeye başlayacaktır.