|

Yeni Phising Yöntemi : Class 0Ali Can Gönüllü tarafından 2022-09-10 18:22:52 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 47 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere yeni bir dolandırıcılık / phising yöntemi olan Flash SMS yöntemini anlatacağım. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Flash SMS, ekranda birden beliren ve SMS'in aksine depolanmayan bildirimlerdir. Bu nedenle hackerların şuan bir numaralı yöntemidir. Normalde operatörler bu hizmeti sadece kurumsal müşterilerine satmaktadır. Ancak Android üzerine araştırmalar yapan yazılımcılar bunun da programını yaptı ve ÜCRETSİZ şekilde piyasaya saldılar. Şu an herkes bu şekilde mesajları atabilmektedir.

 

Nedir bu program? Sadece görselini göstereceğim.

Bu programla birlikte her tipte SMS göndermek mümkün oluyor. Peki biz bunları kapatabiliyor muyuz ? Tabi ki!

 

Android için : https://teknomers.com/2022/07/06/androidde-flas-mesajlar-nasil-kapatilir/

iOS için : https://www.bloghaber.com.tr/iphoneda-flash-mesajlari-nasil-kapatilir-2022

Okuduğunuz için teşekkür ederim!