|

iPhone Cihazlarda Dosya Sistemini Dump Etmek - 1Ali Can Gönüllü tarafından 2022-08-31 17:13:36 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 1 dakika, 47 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhabalar,

Bu yazımda sizlere iPhone cihazların tersine mühendisliğinin ilk yolu olan Dosya Sistemi Dump Etmek konusunu anlatacağım.

NOT: Bu anlatılanlar sadece ama sadece eğitim amaçlı olarak paylaşılmaktadır. Bu işlem tehlikeli olup işlemler sırasında telefonunuza kalıcı/geçici zararlar verme riskiniz vardır. Bu durumlarda sorumluluk kabul etmediğimizi bilmenizi isteriz. Daha fazla bilgi almak için Yasal kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle bu durumda cihazınızın Jailbreak atılmış olması gerekmektedir. Kısaca bu metodda kök erişimi şartı vardır. Bu şartı sağladıktan sonra PuTTY üzerinden cihazımıza bağlanmamız gerekiyor. Gerekli bilgiler Cydia üzerinde yazıyor. SSH bilgileri kısmından ulaşabilirsiniz.

sudo apt install libimobiledevice-utils libusbmuxd-tools
iproxy 2222 44
ssh root@localhost -p 2222 tar czf - /private > dump.tar.gz
curl --no-check-certificate -o https://github.com/dweinstein/openssh-ios/releases/download/v7.5/sftp-server --output sftp-server
veya
wget https://github.com/dweinstein/openssh-ios/releases/download/v7.5/sftp-server
scp -P2222 sftp-server root@localhost:.
chmod +x sftp-server
ldid -e /binpack/bin/sh > /tmp/sh-ents
ldid -S /tmp/sh-ents sftp-server
mkdir root_mount
sshfs -p 2222 -o sftp_server=/var/root/sftp-server root@localhost:/ root_mount

Artık dosya sistemimizin bir yedeği de root_mount konumunda bulunmaktadır.

Okuduğunuz için teşekkürler!