|

Instagram Üzerinden OSINT : OSINTGRAMAli Can Gönüllü tarafından 2022-08-10 12:39:52 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 49 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhabalar,

Bu yazımda sizlere Instagram üzerinden OSINT yapmamızı sağlayan OSINTGram programını sizlere anlatacağım. Öncelikle aracımızı bu linkten indiriyoruz. Bu program sadece Linux / Android sistemler üzerinde çalışmaktadır. Yükleme açıklamalarını üstte bıraktığım link içerisinde bulabilirsiniz.

Kurulumdan sonra "config" klasörü içerisindeki credentials.ini dosyası içerisine kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazınız (hesabınızda iki faktörlü doğrulama varsa kapatmanız gerekiyor). Ardından şu komutu giriyoruz.

Burada ben demo bir hesap olan "instaboomgram" hesabından veri toplamak istiyorum. Bunların ardından "FILE=y" komutunu kullanıyoruz.

"help" komutuyla programın içerisindeki komutları görüyoruz.

Bu komutları kullanarak hesap hakkında bilgiler edinebiliyoruz. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Daha fazla bilgi için takip etmeyi unutmayın!