|

C# Kodlarınızı Koruyun : DotNet Reactor KullanımıAli Can Gönüllü tarafından 2022-08-08 13:08:22 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 55 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere DotNet Reactor adlı programla kodlarınızı nasıl kriptolayabileceğinizi anlatacağım. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Öncelikle DotNet Reactor adlı programımızı tanıyalım. DotNet Reactor içerisinde çok sayıda kriptolama çeşidi bulunan bir programdır. Bu program sayesinde kodlarınızın dotPeek ve benzeri programlarla açılmasını önleyebilirsiniz.

Öncelikle programımızı bu linkten indirmemiz ve kurmamız gerekiyor. Kurulumu tamamladıktan sonra şu şekilde bir form karşınıza çıkacaktır.

Ardından bu menüde "Main Assembly" kısmından exe dosyamızı seçiyoruz. Seçtikten sonra "Quick Settings" alanından şu ayarları yapıyoruz

Tüm bu ayarları kendimize göre yaptıktan sonra "Protect" tuşuna basarak işlemleri başlatıyoruz. Bu sırada beklememiz gerekiyor.

Ardından "Browse Folder" butonuna basarak koruma altına alınmış dosyamızı görebiliyoruz.

Gördüğünüz üzere dotPeek artık kodumuzu göremiyor.