|

WebRTC ile Lokal IP SızıntılarıAli Can Gönüllü tarafından 2022-04-07 23:57:18 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 42 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

WebRTC sızıntıları nelerdir?

WebRTC, genel IP adresini keşfetmeye izin veren bir protokol olan STUN'u (Nat için Oturum Geçişi Yardımcı Programları) uygular. 

Devre dışı bırakmak için:

Mozilla Firefox: Adres çubuğuna "about:config" yazın. "media.peerconnection.enabled" seçeneğine gidin, false olarak ayarlamak için çift tıklayın.

 

Google Chrome: Google resmi uzantısı WebRTC Ağ Sınırlayıcı'yı yükleyin .

 

Opera: Adres çubuğuna "about:config" yazın veya "Ayarlar"a gidin. "Gelişmiş ayarları göster"i seçin ve "Gizlilik ve güvenlik" üzerine tıklayın. "WebRTC" seçeneğinde "Proxy olmayan UDP'yi devre dışı bırak" seçeneğini seçin.