|

Videolarınızı tek tuşla TikTok ve Instagram'a uyumlu hale getirinAli Can Gönüllü tarafından 2022-03-22 09:35:56 tarihinde yazıldı. Tahmini okunma süresi 47 saniye.Çalışmalarım için bağış yapmak isterseniz Patreon hesabımdan bağışta bulunabilirsiniz.

Blog adresinde yazılanlar sadece eğitim amacıyla deneysel olarak hazırlanmıştır. Konu içerisinde geçen yöntemleri kendi oluşturduğunuz test ortamında denemenizi tavsiye ederiz.
Herhangi bir tarih, yer ve/veya mekanda oluşacak zararlardan alicangonullu.org, alicangonullu.org yöneticisi ve/veya konu yazarı mesul değildir.

Öncelikle ffmpeg dosyalarını buradan indirin ve bir klasör içerisine çıkartın. Ardından videonuzu da ffmpeg dosyalarını çıkarttığınız klasörün içerisine koypalayın.

Bunları hallettikten sonra Windows + R tuşlarına aynı anda basıp çıkan kutuya cmd yazın ve "cd çıkarttığınız_klasör" komutuyla ffmpeg dosyalarını çıkarttığınız klasöre ilerleyin.

Şu komutu girin

ffmpeg -i video_adi.mp4 -vf "crop=ih*(9/16):ih" -crf 21 -c:a copy output.mp4

Yeni dosyanız output.mp4 olarak kaydedilmiştir.

Android için :

Buradan gerekli yazılımı indirin ardından programı açıp Settings - Use Custom FFMpeg yoluyla en son sürüm FFMpeg'i kurun ve ardından aynı komutu video dosyanızın konumuyla beraber yazın.

Okuduğunuz için teşekkürler!